FlexPod Converged Çözümleri

FlexPod, NetApp & Cisco mühendisleri tarafından farklı yazılım, uygulama ihtiyaçları öngörüleriyle a test edilmiş, Cisco UCS sunucuları, Cisco Nexus network çözümleri ve NetApp depolama çözümlerini içeren esnek, kolay ölçeklendirilebilir veri merkezi çözümüdür.

FlexPod, küçük veri-merkezi ihtiyaçlarından, orta ölçekli veya büyük şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde dizayn edilbilmektedir . Aynı zamanda bulut sisteminde yer alan hizmet sağlayıcılarının majör ihtiyaçlarını rahatlıkla adresleyebilir esnek bir yapıya sahiptir.. FlexPod çözümü ile temel amaç IT esnekliğini artırmak, maliyet ve riskleri azaltmak ve bunlara ek olarak veri merkezi verimliliğini artırmaktır.

FlexPod üç ayrı kategoride pazara sunulmaktadır.

FlexPod Express:

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin veri merkezi ihtiyaçlarının ve iş uygulamalarının konsolidasyonu için uygun maliyet ve basit kurulum aşamaları ile bütünleşik bir çözüm sunmaktadır. FlexPod Express konsolidasyon ve sanallaştırma işlemleri ile birlikte veri ve uygulama yönetimlerinin basitleştirilmesini sağlamasının yansıra veri güvenliğini de optimize etmektedir.

FlexPod DataCenter:

Kurumsal iş alanları için veri depolama, network ve sunucu komponentlerini tek bir çatı altında toplayarak esnek, güvenilir ve güçlü bir mimari sunmaktadır. Bu sayede veri merkezi maliyetleri, karmaşıklığı ve riski azaltılarak, kritik iş yükleri altında çalışan uygulama alanlarında uygun çözümler ortaya koymaktadır.

FlexPod Select:

Adanmış ve yüksel Pperformans ihtiyacı bulunan iş alanları,büyük veri,HPC,veri tabanları ve veri ambarları için geliştirilen hazır konfigürasyona sahip (validated) ölçeklenebilir, bir FlexPod çözümüdür.

Netapp FlexPod Select Hadoop santricity

FlexPod çözüm bileşenleri
• Nexus 5000, 6000, 7000, 9000 serisi switchler
• Cisco Aplication Centric İnfrastructure (ACI) Platformu.