NetApp SnapMirror

NetApp® SnapMirror® yazılımı, NetApp depolama sistemleri arasında verilerin hızlı, verimli tekrarlanması, yedeklenmesi ve bu sayede her türlü istenmeyen felaket durumundan kurtarılmasına olanak sağlar

NetApp ONTAP'ın entegre bir özelliği olan SnapMirror, Farklı disk tiplerinden oluşmuş (Flash, HDD,) NetApp depolama çözümleri veya bulut içerisinde yer alan NetApp (Ontap Cloud) çözümleri arasında etkili bir veri tekrarlama çözümü sunmaktadır. SnapMirror teknolojisi hem sanal hem de bare-metal ortamlarında ve çoklu depolama ağı yapılandırmalarında yüksel verimle çalışır.Periyodik veya eşzamanlı veri replikasyonları oluşturmanıza olanak sağlar.

SnapMirror teknolojisi, dakikalardan, saatlere kadar değişen veri kurtarma noktası hedeflerini karşılamak için periyodik veya eşzamanlı veri replikasyonlar oluşturmanıza olanak sağlar.

SnapMirror, verileri çoğaltılmış verilerin anında, alan verimli kopyalarını oluşturmak için FlexClone® birimleri kullanmanıza olanak tanıyan yerel formatta saklar. İkinci kopyaları şu amaçlarla kullanın:

NetApp AltaVault ™SnapMirror teknolojisi üzerine inşa edilmiş SnapMirror çözümüne ilaveten, geriye dönük(255 adet) referans yedek (Full Backup ) noktası tutmanıza olanak sağlayan ve bu işlem esnasında yalnızca değişen bokların hedef depolama sistemine gönderilmesini ilkesi ile verimli yedekler oluştırmanızı sağlayan bir (D2D) backup çözümüdür